Yün Cami Halısı Neden Tercih Edilmeli?

Yün Cami Halısı Neden Tercih Edilmeli?

Camiler genel halka hitap eden ne birçok maslahattan dolayı sıklıkla uğranılan yerler olduğu için cami halısı modelleri seçilirken bu hususlarda göz önünde bulundurulmalıdır. Zira ibadet maksadıyla gelenlerin en rahat edeceği ve stressiz ibadet edebileceği imkanları sunan cami halıları seçmek gerekirken, aynı zamanda ziyaret için gelen turistler ve gayri Müslimler de düşünülmelidir. Cami atmosferini olumlu anlamda etkileyecek naturel cami halısı gibi modeller caminin mimariliği ve iç dizaynı hesap edilerek tercih edilmelidir. Akrilik cami halısı modelleri de son zamanlarda bu amaçlar düşünülerek birçok çeşidi üretilenler arasında yer alır.

Yün Halının Diğerlerinden Farkı

Yün cami halısı modelleri genellikle soğuk iklime sahip olan yerlerde çok fazla tercih edilir. Kalın bir yapısı olması sebebiyle sıcak tutan özelliğinin yanı sıra daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Her ne kadar cami halısı fiyatları arasında diğerlerine göre biraz daha yüksek fiyatlar içerse de bunu sonuna kadar hak eder. Bu özellikleri sebebiyle sadece camilerde kullanıma uygun olmayıp kalabalık ve yatılı yurtlarda yurt halısı olarak da kullanılır. Kurs halısı ya da yurt halısı olarak kullanıma uygun olan bu halı çeşidi aynı zamanda birçok modelde içerdiği için zevke göre model tercihi yapılabilir. Yünden yapılan halılarda camilere yakışan ve en çok seçilen seccadeli cami halısı desenleri de bulunduğu gibi daha birçok çeşidi olduğundan her camiye uyum sağlayacaktır.

Camilere Özel Tasarlanan Halı Modelleri

Her ne kadar bazı halılar birçok yerde kullanılmaya uygun olsa da bazı halı modelleri özel olarak camilerde kullanılmak üzere üretilir. Duvardan duvara cami halısı ile döşenen camilerde seccadeye ihtiyaç duyulmadan herkesin ibadet yeri belirlenen seccadeli modeller gibi birkaç model daha camilere has olarak imal edilir. Saflı cami halısı da bunlardan bir tanesidir. Ayrıca son zamanlarda genellikle daha çok ziyaret edilen A gurubu ve B gurubu camilerde rastlanan göbekli cami halısı da görüldüğünde camilere yakıştırılır. Tüm bunları ve daha fazla cami halısı modelini yakından incelemek için https://www.saricahali.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Mebran Banyo

Mebran Banyo

Bursa Otelleri

Bursa Otelleri

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir