Neopren Kumaş Nedir?

Neopren Kumaş Nedir?

Söz konusu malzeme çok çeşitli kullanımlar bulmuştur. Çoğu zaman dikiş kıyafetlerinde kullanılır. Yoğun yünlü kumaş sadece dış giyim üretiminde değil aynı zamanda şapka ve çeşitli aksesuarların imalatında da kullanılmaktadır. Daha ince olan bir kostüm gibidir; ondan etekler , ceketler, elbiseler dikilir . Bazen ev tekstili (yatak örtüleri, kilimler) ondan yapılır. Kumaş Alan. Son zamanlarda, tekstil çanta modasının ortaya çıkmasıyla birlikte, bu aksesuarı yapmak için yünlü kumaş da kullanılmıştır. Bazı türleri mobilya ve oyuncak döşemek için kullanılır.

Kumaş alanlar.Yün o kadar çeşitlidir ki, özellikle malzeme başka ipliklerin eklenmesiyle ise, içinde dolaşmak kolaydır. Ancak, mümkünse, birkaç ipliği çekip ateşe verebilirsiniz. Bu durumda, gerçek yün hızla parlayacak, ancak yavaş yanacaktır. Dışarı çıktıktan sonra yanmış saç kokusu ve parmaklarınızla kolayca ovalayabileceğiniz gözenekli bir top var.

Açıkçası, neopren kumaş olarak adlandırılamaz. Bu sentetik malzeme olumlu özelliklere sahiptir ve birçok ürünün imalatında kullanılmaktadır. Makalede daha fazlasını okuyun.

Teknolojideki hızlı gelişmeler, geleneksel kumaşlardan önemli ölçüde farklı malzemelerin ortaya çıkmasına katkıda bulunuyor. Sadece olağan stilleri ve silüetleri değil, aynı zamanda kıyafet tasarlama ilkelerini de değiştirirler. Bu yenilikçi gelişmeler, uzun yıllar boyunca tamamen teknik bir amaca sahip olan neopren kumaşı içerir.

Kumaş Alanlar. Neopren, özel köpüklü bir yapıya sahip sentetik bir kauçuk olduğu için kesinlikle kumaş olarak adlandırılamaz. 1930’da ünlü DuPont endişesinin laboratuvarlarında Dupren maddesinin ilk örnekleri alındı. Kloropren sentez ürünleri içeren bir kauçuktu ve içinde birçok nitrojen kabarcığı vardı . Esneklik, dayanıklılık, dayanıklılık, ısı direnci ile ayırt edildi, ancak ne yazık ki hoş olmayan bir koku verdi. Birkaç yıl sonra, bu sorun çözüldü ve 1937’de teknolojide yaygın olarak kullanılan “neopren” adlı bir malzemenin patenti alındı. Elektrik yalıtımı, ses emici, amortisör vb. olarak kullanılmıştır. Bu, aşağıdaki özelliklerle kolaylaştırılmıştır:

“Köpük kauçuk” kullanma olanaklarını genişletmek, tüplü dalgıçlar için tasarlanmış giysilerde kullanımı haline geldi. İlk kez, bu tür neopren ürünler 1952’de ortaya çıktı. Kumaş Alan. Ancak, içinde kalmak o kadar rahat değildi, çünkü hareket özgürlüğü, su geçirmezlik ve soğuktan korunma ile birlikte ciltte tahrişe neden olan bir “termos etkisi” vardı. . Öte yandan, gözenekli yüzey mikro masaj etkisine sahipti ve artan terleme kilo kaybını uyardı, bu yüzden bu malzeme doktorların ve spor eğitmenlerinin dikkatini çekti. Ve her iki tarafı da kumaşla yapıştırılmış neopren üretimi başladığında, giyim tasarımcıları da bununla ilgilenmeye başladı.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kanvas Tablo Satış Sitesi

Kanvas Tablo Satış Sitesi

Dekorasyon ve Tadilat Firması

Dekorasyon ve Tadilat Firması

Hayaller Dükkanı Doğum Günü Parti Malzemeleri 2021

Hayaller Dükkanı Doğum Günü Parti Malzemeleri 2021

Abiye Modelleri 2021

Abiye Modelleri 2021

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir