Mirasın Reddi Nedir?

Mirasın Reddi Nedir?

Miras hukuku avukatı Ankara ekibimizin bulunduğu hukuk büromuz, miras davalarını özel olarak incelemektedir. Bu yazımızda çok merak edilen ve sorulmakta olan mirasın reddi konusundan bahsetmek istiyoruz. Tanımdan başlamak istiyoruz. Mirasın reddi aslında kelimenin sözlük anlamı ile kendisini tanımlamaktadır. Red işleminin gerçekleşmesi olarak altı çizilebilir. Bu miras reddetme işlemi, hükmen red veya gerçek red olarak iki farklı kanattan incelenmektedir. Bu iki farklı alanın miras hukuku kapsamında ayrı ayrı ele alındığını söyleyebiliriz. Daha detaylı bilgiler edinmek için de içerisinde ceza hukuku avukatı Ankara isimlerinin de yer aldığı avukat arkadaşlarımızdan bilgiler talep edebilirsiniz. İletişim numaramızı kullanarak ilgili kişiler ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Miras Reddini Kimler Yapabilir?

Miras reddi davasını açabilecek kişiler, sadece, miras hukuku kapsamında, kanun gereğince mirasçı olarak nitelendirilmiş kişilerdir. Biliyorsunuz ki miras bırakan kişiler, mirasçı olarak kabul edilen kişilerin dışındaki isimlere de mal bırakabilmektedirler. Bu tarz belli başlı malların bırakılması durumunda akla, bu kişilerin de davayı açabilme ihtimallerini doğursa da, yasal olarak bu durum mümkün değildir. Davayı yalnızca mirasçı olarak tanımlanan, yasal olarak bu hakka sahip olan kişiler açabilmektedirler.

Mercantaş Hukuk Bürosu bünyesinde İş hukuku avukatı Ankara uzmanlarımızın da yer aldığı geniş bir ekibe sahibiz. İnternet sitemiz içerisinde uzmanlık alanlarımızı daha detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Danışmaya ulaşabilir, iletişim hattı için detaylı bilgiler talep edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Mebran Banyo

Mebran Banyo

Bursa Otelleri

Bursa Otelleri

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir