Lens Seçimi ve Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Lens Seçimi ve Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Lens kullanımı zaman içerisinde artmakta ve gözlükten ziyade artık insanlar lense yönelmektedir. Bakım ve temizlik gibi önemli detayları bulunmasına rağmen lensin sağladığı kolaylık ve rahatlıklar da bulunmaktadır. Lens fiyatları, lensin bulundurduğu özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Birçok markaların lensleri piyasada yerlerini almaktadır. Geçmişten bu yana gelen lens kullanımı birçok insanın dikkatini çekmektedir. Gözlük gibi net görüş sağlayan lensler ayrıca çerçeve kısmı olmadığı için net görünme imkanı da vermektedir. Genetik sebepler olduğu gibi gözü çok yorma, uzun süre televizyon veya bilgisayar başında oturma gibi nedenlere bağlı olarak göz bozuklukları yaşanabilmekte ve gözlük kullanımı ile spor veya yürüyüş aktivitelerinde zorluk çekmek meydana gelmektedir. Kışın yağmurlu veya karlı havada gözlük ile yürümekte sıklıkla gözlüğü temizleme ve silme ihtiyacını ortaya koymaktadır.

Gece yatmadan önce lensler çıkartılmaktadır. Bu noktada lensin temizliği ve bakımı devreye girmektedir. Her organımız gibi önemli olan gözümüz için lenslere doğru ve temiz bakılması gerekmektedir. Lensin gözden çıkarılması ile saklama kabındaki bölümlere yerleştirilmekte ve içinde bulunan solüsyonun içine iyice batırmak gerekmektedir. Kabın kapağının kapatılması, en az dört saat olacak şekilde kapta bırakılması doğru olmaktadır. Böylelikle lensler gözden her çıkarıldıkların dezenfekte edilmiş olmakta tahriş ve mikrop kapma gibi olaylar meydana gelmemektedir.

Acuvue oasys markası lensleri kullandığı teknoloji ile göz kuruluğu, yanma veya batma yapmadığı için kullanılabilen lensler arasında olmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Otel Spa Hizmetleri

Bursa Otel Spa Hizmetleri

Oscar Hair Protez Saç Merkezini Denemeye Ne Dersiniz?

Oscar Hair Protez Saç Merkezini Denemeye Ne Dersiniz?

Ortodonti Analizi Nasıl Yapılır?

Ortodonti Analizi Nasıl Yapılır?

Burun Estetiklerinde Tampon Kullanılır Mı?

Burun Estetiklerinde Tampon Kullanılır Mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir