İşçi Güvenliği ve İş Verenin Uygulaması Gerekenler

İşçi Güvenliği ve İş Verenin Uygulaması Gerekenler

Ege bölgesi iş güvenliği konusunda oldukça duyarlı bir bölge haline gelmiştir. Son zamanlarda duyduğumuz işçi ölümlerinin aksine konusunda oldukça fazla çalışma yapmıştır. bunu aydın takip eder, konusunda oldukça hassastır ve bu konuda bir çok çalışmada bulunmuşlardır. 50’den fazla işçi çalıştıran işverenler bünyelerinde bir adet iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorundadır. Aynı zamanda bir adet iş yeri hekimi bulundurmaları önerilir.

Bu sayede iş yerinde acil bir durum söz konusu olduğu zaman iş yeri hekimi acil müdahalede bulunabilecek ve hızlı tedavi sayesinde işçinin hayatta kalma olasılığı artacaktır. Bu sakatlanma ihtimalleri içinde geçerlidir. Doğru zamanda , doğru müdahale sayesinde sakatlıklar da engellenebilir. Bu ufak etkili önlem sayesinde insan hayatı kurtulabilmektedir. Son zamanlarda iş güvenliği ihtimalinden kaynaklara sadece Türkiye’de yüzlerce işçi hayatını kaybetmiştir.

Bunun sebebi iş verenlerin sadece paraya odaklanması ve işçileri para kazanamaya giden bu yolda bir piyon olarak görmeye başlamaları, onlarında birer canlı olduklarını unutmalarından kaynaklanmadır. Bu hususta aydın osgb konusunda oldukça duyarlılık göstermiştir. Tüm bu kazalar sonucunda iş verenler bilinç kazanmış ve iş yerlerine birer uzman ve uzman hekim almışlardır. Bu sayede farkında bile olmadan sadece bir kaç ufak önlem alarak, belki yüzlerce işçinin hayatını kurtarmışlardır. İnsan hayatı hafife alınmaması gereken ve korunmak için her tür, önlemin alınması gereken bir unsurdur.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir