Dağ ve Şehir Bisikletinin Özellikleri Nelerdir

Dağ ve Şehir Bisikletinin Özellikleri Nelerdir

Bisiklet dünyanın her ülkesinde yoğun olarak kullanılan bir binek aracıdır. 7 den 70’e birçok insan kolay kullanım özelliği olan bu araçları tercih ederler. Bazı insanlar için elektrikli bisiklet sürmek bir tutkudur. Elbette bisikletlerinde kullanım amaçlarına göre çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar, elektrikli bisiklet, yol bisikleti, şehir bisikleti ve dağ bisikletidir.

Dağ Bisikleti Arazilerde Kullanım İçindir

Dağ bisikleti engebeli ve doğal arazi üzerinde kullanılmak üzere yapılmıştır. Bu bisikletin farklı kullanımlar amacıyla yapılmış birkaç çeşidi daha bulunmaktadır. Dağ bisikletlerinin gezintilerde rahat kullanılmak üzere önünde ve arka kısmında maşası bulunur. Arka bölümünde genellikle süspansiyon yer almaz. Ön tarafta yer alan maşa dağ bisikleti kullanırken engebelerden daha az hissedilmesini sağlamaktadır. Tam süspansiyonlu bisikletlerde arka kısımda yer alan süspansiyon, çok engebeli yerlerde sürücüye büyük konfor sağlar ve darbeleri hafifletir. Daima çocuk bisikleti zor zeminler için tasarlandığından sağlam bir yapıya sahiptir.

Şehir Bisikleti Hobi Amaçlı Olarak Kullanılabiliyor

Farklı alanlarda ve zeminlerde hobi olarak bisiklete binmek isteyenler için şehir bisikleti mükemmel bir seçimdir. Alışverişe giderken, iş yerine gidiş ve gelişte rahatlıkla kullanılabilecek olan şehir bisikleti tekerlekleri oldukça büyük ve ince bir yapıya sahiptir. Bu sayede asfaltta rahat bir şekilde sürülür. Bu bisiklete çanta ve eşyalarınızı taşımak için aksesuarlarda eklenebilmektedir. Daima yol bisikleti alırken rahat ve pratik olmasına önem gösterilmelidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Mebran Banyo

Mebran Banyo

Bursa Otelleri

Bursa Otelleri

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir