Cami Halısı Bakımı Nasıl Yapılır?

Cami Halısı Bakımı Nasıl Yapılır?

Göbekli cami halısı gibi çeşitleri olan cami halılarının bakımları, evimizdeki halılardan çok daha farklıdır. Ve tabii ki çok daha profesyonel bir işlem talep etmektedir. Günümüz koşullarınız düşünelim. Koronavirüs sebebiyle evlerimize kapandık, camiler toplu ibadete kapandı. Virüslerin yayılmasına en büyük fırsatı vermekte olan mekanlardan bir tanesi olan camilerin yeniden kullanıma açılmasıyla birlikte tabii ki bazı detaylara çok daha önem göstermemiz gerekiyor.

Bu detayların başında elbette ki saflı cami halısı temizlikleri yer alıyor. Bakım ve temizlik başlığını, hem uzun süreli kullanım için gerekli görüyoruz hem de insan sağlığı için. Cami halılarına biliyorsunuz ki insanlar çıplak ayaklarla basmaktadırlar. Ellerini yüzlerini koymaktadırlar. Yani aslında yoğun bir sirkülasyondan bahsediyoruz. Virüslerin bu şekilde taşınmaması için hiçbir sebep göremiyoruz.

Antibakteriyel olarak üretilmiş olan, virüslerin yayılmasına ket vurmakta olan seccadeli cami halısı kullanımı tavsiye edilmeli, yaygınlaştırılmalıdır. Bu halıların hem temizlikleri kolaydır hem de yüzeyinde çok daha az miktarda virüslerin tutunmasını sağlamaktadır. Bu şekilde tabii ki virüslerin yayılımı da ciddi bir azalma göstermektedir.

Bakım ve temizlik işlemleri, profesyonel bir halı temizliği firmasından talep edilmelidir. Tabii ki cami halınızın hangi malzemeden yapıldığı da önem arz ediyor. Yün mü akrilik mi ya da belki de başka bir malzeme olabilir. Bu tip konularda belirli bir deneyime ev sahipliği etmekte olan uzman kişilere halınızı teslim etmelisiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Mebran Banyo

Mebran Banyo

Bursa Otelleri

Bursa Otelleri

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Enkay İnşaat Farkıyla Ay Yıldız Sitesi…

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Beylikdüzü Sigortalı Taşımacılık

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir