Burun Estetiklerinde Tampon Kullanılır Mı?

Burun Estetiklerinde Tampon Kullanılır Mı?

Burnumuzun güzelliği, yüzümüzün güzelliğidir. İnsanoğlu, her zaman güzellik kavramı üzerinde durmuştur. Tarihte, insana dair uzuvların güzelliklerinin vurgulanmış olduğu çeşitli dönemlere de denk gelebiliyoruz. Bazen bunu boyun güzelliğinde görüyoruz bazen ise gözlerin güzelliğinde. Günümüzde ise bize kalırsa kapalı burun estetiği operasyonlarının da sıklığına bakarak, burnun güzelliği ön plana çıkmaktadır.

Daha sık kadınlarda olmak üzere erkekler de revizyon burun estetiği operasyonlarına ilgi duymaktadırlar. Güzellik bugün erkekleri de en az kadınlar kadar ilgilendirmektedir. Bu açıdan baktığımızda, Bişektomi gibi diğer bir takım son dönemlerde popüler konuma gelmiş olan estetik operasyonlarının da ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Erkeklerin de yanak inceltme gibi çeşitli operasyonları artık eskiye kıyasla çok daha fazla talep etmekte olduklarını görebiliyoruz.

Burun estetiği, genel itibariyle kapalı ve açık tekniklerle hayata geçirilmektedir. Bunun kararını hekim vermektedir. Ameliyat sürecinde bu iki tekniğin birtakım konularla birbirlerinden ayrılmakta olduklarını biliyoruz. Ancak temelde birçok noktada kesiştikleri de diğer bir gerçektir. Bir de operasyon sonrası vardır. Bu süreç sonrasında hastalara tampon ile uygulama önerilmektedir. Cerrah, delikli silikon tampon uygulaması yaparak, hastaların nefes alma süreçlerinde daha konforlu olmalarını sağlamaktadır.

Burun estetiklerinde tampon kullanımı da tabii ki hekimden hekime değişim gösteriyor. Ancak genellikle tampon kullanımlarının yaygın tercih olduğunu görüntüleyebiliyoruz. Tampon hastanın konforunu iyi yönde etkilerken nefes almaya da destek olmaktadır. Birtakım krem kullanımıyla birlikte çıkarma esnasında da sorun yaşanmamaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Otel Spa Hizmetleri

Bursa Otel Spa Hizmetleri

Oscar Hair Protez Saç Merkezini Denemeye Ne Dersiniz?

Oscar Hair Protez Saç Merkezini Denemeye Ne Dersiniz?

Lens Seçimi ve Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Lens Seçimi ve Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ortodonti Analizi Nasıl Yapılır?

Ortodonti Analizi Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir