Burun Estetiği Kimlere Yapılmalıdır?

Burun Estetiği Kimlere Yapılmalıdır?

Burun yüzün estetiğini belirleyen en önemli yüz organıdır. Burunda olan şekil bozukları yüzün estettik olarak dışa yansımasını olduğundan daha farklı yansıtmaktadır.

Son yıllarda yapılan burun estetiği, estetik alanında oldukça başarılı olabilmektedir. Burun problemi olan kişiler eskiye nazaran artık rahatlıkla bir estetik uzmanına başvurabilmektedir.

Gelinen bu son derece rahatlık uyandıran nokta, burun kusurları konusunda kendini teknolojiyle bütünleyen estetik uzmanlarının sayesinde gerçekleşmektedir.

Burun, yüzün estetiği kadar görevi itibariyle de çok önemli bir organdır. Dolayısıyla nefes alıp vermede sorun yaşayanlar, geceleri nefes tıkanması, uyku akne sorunu olanlar sorunlarını çözmek için burun estetik uzmanına gitmektedir.

Burun estetiği uzmanları, gelen hastaların önce gelişimlerini tamamlayıp tamamlayamadıklarını öğrenerek ön bilgilendirme yapmaktadır. İnsanın gelişimi 18 yaş sınırına tabidir. Fiziksel olarak ve ruhen gelişimini tamamlayan hastalara burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir.

Biraz konuyu açacak olursak; 18 yaşını aşmış fiziksel gelişimini tamamlayan bir bireyin ruhen olgun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Hasta sadece kendi yaşamsal sorunları nedeniyle estetik yaptırabilmektedir. Yani hayalperest bir başkasının burnuna özenerek aynısını kendi burnu için düşünen kişilerin ruhen olgun olmadıklarından yapılacak olan burun estetiği çok sağlıklı olmayacaktır. Çoğu kez bu tür estetik ameliyatların doğru orantıda yapılamaması ameliyat sonrasında kişide depresyona giden sebeplerdendir. Burun estetiği kazanımları olarak bu tarzda depresyonlardan da kurtulacaksınız ve kendinizden daha fazla memnun olacaksınız.

Sağlıklı burun güzel bir burun anlamına gelmektedir. Ülkemizde burun ameliyatlarının çoğunluğu nefes alıp verme sorunlarından dolayı yapılmaktadır. Ayrıca hayalperest olmayan 18 yaşını aşmış burnunun yüzüne uygun olmadığını düşünen kişiler, burun estetiği için estetik uzmanlarıyla görüşerek kendine en yararlı olan ameliyatı seçebilmektedir. Hastanın üç boyutlu fotoğraflama sistemiyle yüzüne en uygun olan burun tipine göre estetik ameliyatı yapılmaktadır.

Açık ve kapalı olmak üzere yapılan burun estetik operasyonları hasta ve doktorun konuşarak aldığı bir karardır. Ayrıca alınan kararın hastanın fiziksel yapısına en uygun olan estetik ameliyat olması gerekmektedir. Ameliyat açık yapıldıysa ertesi gün taburcu olabilmektedir. Kapalı ameliyatlarda ise bu süre aynı gün içinde de olabilmektedir.

Sağlıklı bir yüz ve güzel burun insanının kendini ifade edebilmesi için şart olmaktadır. Buda size özgüven getirecek ve aynalarda artık kendinize daha rahat bir şekilde bakabilecek ve yüzünüze da güzellik katmış olacaksınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Otel Spa Hizmetleri

Bursa Otel Spa Hizmetleri

Oscar Hair Protez Saç Merkezini Denemeye Ne Dersiniz?

Oscar Hair Protez Saç Merkezini Denemeye Ne Dersiniz?

Lens Seçimi ve Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Lens Seçimi ve Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ortodonti Analizi Nasıl Yapılır?

Ortodonti Analizi Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir